Salt la continut


Fotografie
- - - - -

tensiometru


  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#76 Monitor_R

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.438 Mesaje:
Inregistrat: 16-septembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mitsubishi
  • Model:Outlander
  • Motorizare:2.0 DI-D

Scris 08 mai 2012 - 10:05

220 sau 380 ? :)
  • 0

#77 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 08 mai 2012 - 10:09

e sub tensiune...
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#78 adrian_r5

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.094 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Timisoara

Scris 10 mai 2012 - 02:19

Oricum foarte probabil ca persoana ce avea nevoie de tensiometru s-a facut bine intre timp ! :D

E cit de cit ok ... 120 cu 70 tensiunea (in medie).

Poate face tensiune adrian pana atunci :lol:


Nu mi-am masurat-o cred ca de anu trecut din vara de la ultima vizita pe tema de medicina muncii ... atunci au zis ca trec iarna :P

Intre timp am mai intrat prin ceva pravalii (din alea cu usa la intrare ... nu "online") ... am mai vazut cite ceva ... imi face cu ochiu' Beurer BM35 (pe la 150 Ron si 3 ani garantie) ... da' din ce scrie in manual nu-mi prea place treaba cu 4 baterii LR03 si "Battery Life - For approx. 250 measurements, depending on blood pressure level or inflation pressure".
Si Hartman Tensoval Confort l-am luat in calcul (l-am gasit si cu 225 lei da' si cu 300 lei) ... n-am gasit manualul de utilizare ... da' zice ca "baterii incluse pentru cel putin 1500 de masuratori" de unde trag concluzia ca foloseste baterii R6 ... iar din ce zice aici se pare ca exista si "

net adapter" (adevaru e ca daca bateriile tin macar 1000 masuratori nici nu stiu daca mai merita luat in calcul adaptoru' asta).


  • 0

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)


#79 adrian_r5

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.094 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Timisoara

Scris 12 iunie 2012 - 07:31

imi face cu ochiu' Beurer BM35 (pe la 150 Ron si 3 ani garantie) ...

Pina la urma am facut un compromis ... adica in urma cu vreo 3 saptamini am gasit acest Beurer BM35 la un supermarket la pretu' de 89.99 lei grei (e drept ca doar cu 2 ani garantie) ... l-am luat ... si cel putin pina acum functioneaza ok (vreo 2 zile l-am testat comparativ cu cel cu stetoscop ... n-au fost diferente majore).
  • 0

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)





0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi